Borderlands filmi bizlere neler sunacak? İşte tüm detaylar

Lionsgate tarafından hazırlanan canlı aksiyon Borderlands filmi, yakında sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Popüler bir video oyunundan uyarlanan bu film, Atlas adında güçlü bir adamın kızını aramak için Pandora gezegenine isteksizce geri dönen Lilith’i (Cate Blanchett) merkezine alıyor. Lilith, bu süreçte, birbirinden farklı ve ilginç karakterlerden oluşan bir ekip ile işbirliği yapacak.

Film ilk olarak 2015 yılında duyuruldu ve nihayet dokuz yıl sonra vizyona girmesi bekleniyor. Bu süre zarfında, yönetmen ve senarist değişiklikleri gibi birkaç sarsıntı yaşandı. Ayrıca, bir fragman yayınlandı ve filmle ilgili birçok karakter ve konu bilgisi paylaşıldı. Hatta belki de bir sinema evreni kurulduğuna dair ipuçları bile verildi. 2024 yılının Ağustos ayında vizyona girecek olan film, 2021’de çekimlerini tamamladı ve CinemaCon 2022’de kapalı kapılar ardında bazı perde arkası görüntüleri gösterildi. Deadpool‘un yönetmeni Tim Miller, Roth’un korku filmi Thanksgiving ile meşgul olduğu 2023 yılında, iki haftalık çekimler için yönetmen koltuğuna oturdu. İzleyici gösterimleri de 2022’de yapıldı.

CinemaCon’da gösterilen klipte, Cate Blanchett’ın canlandırdığı Lilith, renkli bir şehir manzarası içinde yol alırken, Kevin Hart’ın canlandırdığı paralı asker Roland kısa bir süre görünüyor ve klip, Lilith’in blasterından çıkan beklenmedik bir kurşunla Jack Black’in robotu Claptrap’ı vurmasıyla sona eriyor.

Borderlands filmi bizlere neler sunacak? İşte tüm detaylar

Borderlands‘in ilk ve şu ana kadar tek fragmanı, 2024 yılının Şubat ayında internete düştü. Fragman, Lilith’in Pandora gezegenine geri dönüşünü ve gizli bir kasa’dan hazine çalmak için tehlikeli bir göreve çıkışını gösteriyor. Yeni bulduğu yol arkadaşları arasında Tiny Tina (Barbie filminin Ariana Greenblatt), Claptrap (Jack Black), Krieg (Florian Munteanu) ve Roland (Kevin Hart) bulunuyor.

Lionsgate‘in resmi özeti şöyle: “Kötü şöhretli ve gizemli geçmişe sahip bir kanunsuz olan Lilith, evrenin en güçlü adamı Atlas’ın kayıp kızını bulmak için anavatanı Pandora’ya isteksizce geri döner. Lilith, beklenmedik bir ekip ile ittifak kurar – Roland, kurtuluş arayan eski bir elit paralı asker; Tiny Tina, vahşi bir çocuk yıkım uzmanı; Krieg, Tina’nın kaslı ve retorik yeteneği kısıtlı koruyucusu; Tannis, akli dengesi şüpheli bir bilim insanı; ve Claptrap, sürekli olarak akıllıca laflar eden bir robot. Bu olası kahramanlar, kayıp kızı bulup korumak için uzaylı canavarlarla ve tehlikeli haydutlarla mücadele etmek zorundadır. Kız, hayal edilemez güçlere sahip olabilir. Evrenin kaderi onların ellerinde olabilir, ama onlar birbirleri için savaşacaklar.”

Gearbox‘un kurucusu ve CEO’su Randy Pitchford, bir haber sitesi ile yaptığı röportajda izleyicilere BCU’ya (Borderlands Sinematik Evreni) hazır olmalarını söyledi: “Film hakkında serin olan şeylerden biri, video oyunu evreni ile yan yana yaşayan bir sinematik evren yaratmış olmamız. Film, Borderlands 1 değil. Borderlands 2 de değil. Borderlands filmi, Borderlands Sinematik Evreni’nin ilki ve video oyunlarından tanıyabileceğiniz bazı karakterleri göreceksiniz. Ama bu aynı zamanda bize biraz daha derinlemesine gitme ve genişleme fırsatı da veriyor.” Dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x