İmamoğlu’ndan Murat Kurum’a ‘köfteci’ yanıtı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ekrem İmamoğlu, Murat Kurum’un “O bakanlıkların kapısından geçemezsin. Sende öyle bir liyakat, beceri yok ki. Seni bakanlığa alsalar alsalar, kantinine köfteci olarak alırlar” sözlerine şu yanıtı verdi:

-Esnaflığın ne anlama geldiğini bilmeyen bir insanın, yüzde 30’a yakını esnaf kökenli olan güzel İstanbul’a nasıl hizmet edebilir, varın siz düşünün.

-Tabii, anlayacağını da düşünmüyorum. Belli ki köfteyle, köfteciyle, esnaflıkla bir zoru var. Bu seçim esnafın, köftecilerin zaferi olacak. Muhtemeldir ki 31 Mart’tan sonra her yediği köftede İstanbul seçimini hatırlayacak.

İmamoğlu, konuşmasına söyle devam etti:

-Umarım kendilerine çeki düzen verip görevlerinin başına gelirler. Umuyorum bir an önce akılları başlarına gelir.

-Ama zaten akıllarını başlarına getirecek olan İstanbulluların 31 Mart’taki tercihleri olacak. İnanıyorum ki 1 Nisan’da koşa koşa Ankara’ya gidecekler.

-Zira bunlar oy aldıkları milleti nasıl unuttuklarını 14-28 Mayıs arasında gösterdiler, verdikleri hiçbir sözü tutmadılar. Enflasyon, 3600 ek gösterge, mülakat vs. ortada. Milletimiz yetki cumhurbaşkanının ekibine ciddi bir ders vermeli ki; gerçek sorunlar için makamlarına dönsünler.

-Seçim yasağı var hâlâ propaganda yapıyorlar. Sandık güvenliği sana teslimse sana nasıl güveneceğim. 1.5 ay öncesine kadar operasyon görüntüleri görüyorduk sayfasında her şey bıçak sırtı gibi kesildi mi?

-Her bakanın bir ağırlığı var, bakan olmanın ağırlığını taşımayı başarmalarını istiyorum. Umarım bu söylediklerim onların canını yakar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x